Home / est news / Vitis Șuletea speră să treacă pe primul loc în play-off-ul Ligii a IV-a, după ce dispută derby-ul cu FC 2007 Gârceni

FC 2007 Gârceni sau Vitis Șuletea se pot distanța în clasamentul play-off-ului dacă obțin sâmbătă victoria în meciul direct. Ambele au câte trei puncte, după ce au învins în prima etapă. Victoriile din debutul play-off-ului au fost obținute la două goluri, deși învingătoarele aveau avantaj minim la pauză. FC 2007 Gârceni a învins Pajura Huși cu 4 – 2, iar Vitis Șuletea a surclasat FC 2002 Vaslui cu 3 – 1.

Raportul de forțe a fost destul de echilibrat în primul meci al celor de la Vitis Șuletea, care conduceau la pauză cu 1 – 0. FC 2002 Vaslui a avut o posesie mai bună în partea secundă, când a reușit și egalarea. Echipa suporterilor vasluieni a avut o posesie mai bună după pauză, însă a fost doar o dominare sterilă și a fost în cele din urmă învinsă.

Primul gol al meciului a venit în minutul 20, când după un corner…

468×60 Barlad News